Haber Hatay

Hatay'a 373 Milyon Avro'luk Hibe Kredisi Onaylandı

Hatay'ın 10 ilçesinde alt yapı, içme suyu ve artıma tesisi ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak 373 milyon avroluk hibe kredisi, İller Bankası tarafından onaylandı.


İller Bankası, Hatay’ın 10 ilçesinde alt yapı, içme suyu ve artıma tesisi ihtiyaçlarında büyük kolaylık sağlayacak olan 373 MİLYON Avro’luk hibe kredisini onayladı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için AK Parti Hatay İl Başkanlığı görevinden istifa eden Mehmet Öntürk, Arsuz, Hassa, Defne, Dörtyol, Iskenderun, Kırıkhan, Payas, Reyhanlı, Samandağ ve Yayladağı’nı kapsayan Atıksu Arıtma Tesisleri, İçmesuyu Projesi, Kanalizasyon Şebekesi ve Derin Deniz Deşarj için onaylanan hibe kredisinin depremde zarar gören yapıların onarılmasında ve depremin izlerinin silinmesinde büyük önem taşıdığını söyledi.

Hatay’ın herkesin ortak mirası olduğunu ve değerlerine sahip çıkarak birlikte ayağa kaldırılacağını söyleyen Öntürk, “Arsuz, Hassa, Defne, Dörtyol, Iskenderun, Kırıkhan, Payas, Reyhanlı, Samandağ ve Yayladağı’mızda Atıksu Arıtma Tesisleri, İçmesuyu Projesi, Kanalizasyon Şebekesi ve Derin Deniz Deşarj için İller Bankası tarafından maliyeti 373 MİLYON Avro’luk hibe kredisinin onaylandığının müjdesini buradan paylaşmak istiyorum. Bu çerçevede şehrimize desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyor, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’ye, İller Bankası Genel Müdürü Sayın Recep TÜRK’e teşekkür ediyorum” dedi.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar