Haber Hatay

BİST100 Yatay Başlarken Altın Rekor Tazeledi!

BIST100 endeksi, haftanın ikinci işlem gününe alıcılı başlangıç yapsa da günü 55 puan düşüşle 8.860 seviyesinde kapattı.


BİST100 endeksinde yatay başlangıç gerçekleşmesini bekliyoruz.

BİST100 endeksi haftanın ikinci işlem gününe alıcılı başlangıç yapması ardından, geri çekilmelerle 8.815 seviyesini test etti. Günü 55 puan düşüşle 8.860 seviyesinde kapatan BİST100 endeksi %1,8 volatilitede hareket etti. Bankacılık endeksi 75 puan, ulaştırma endeksi 672 puan değer kaybederken, madencilik endeksi 269 puan değer kazandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, katıldığı bir konferansta açıklamalarda bulundu. Şimşek, "TCMB yeterli sıkılaştırma yaptığını düşünüyor" açıklamasında bulundu. Ayrıca Bakan Şimşek "İlerlemek için sabırlı ve kararlı olmalıyız" dedi. Türkiye'nin bir geçiş döneminde olduğunu söyleyen Bakan Şimşek, ekonomiden sorumlu yetkililer ek seçici kredi sıkılaştırma ve niceliksel sıkılaştırma adımları planladıklarını ifade etti.

Ons altın tarafı rekor tazeliyor. Orta Doğu'da gerilimlerin artarak devam etmesi, Kızıldeniz’deki belirsizlik ve Fed’den faiz indirimi beklentileri güvenli limana geçişi artırdı. Ons, tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Kaynak: Hibya
Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar