Haber Hatay

BIST Haberleri: Son Dakika Gelişmeleri (04.03.2024)

Borsa İstanbul (BIST) 100 endeksi, 4 Mart 2024 tarihinde günü %0,42 yükselişle 9.100,27 puandan tamamladı.


ACSEL – Şirket ile Petrol – İş sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin anlaşma ile sonuçlanarak sözleşme imzalandığı açıklandı.
AHGAZ – Şirketin %51, ENERY’nin %49 pay sahibi olduğu  A Doğal Gaz ve Elektrik’in İnegöl Gaz Dağıtım Sanayi, Armagaz Arsan Marmara Doğalgaz Dağıtım ve Çordaş Çorlu Doğalgaz Dağıtım tarafından yapılacak  Doğal Gaz Dağıtım Şebekesinin Satış İhalelerine katılmak için EPDK’ya yeterlilik başvurusunda bulunduğu açıklandı.
AKFYE – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Akfen Elektrik Enerjisi’nin 90 MW müstakil depolama başvuruları kapsamında 30MW Elazığ, 30MW Tokat ve 30MW Doğançay Müstakil depolama tesisleri için EPDK’dan önlisansların teslim alındığı açıklandı.
AKSA – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 650 milyon TL’den 6,5 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.
ALBRK – DRC Rating ile Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Derecelendirme sözleşmesinin yenilendiği açıklandı.
ARCLK – Şirketin 2024 yılı beklentileri aşağıdaki gibi açıklandı.

Borsa İstanbul (BIST) 100 endeksi, 4 Mart 2024 tarihinde günü %0,42 yükselişle 9.100,27 puandan tamamladı.

AVPGY – İstanbul Gaziosmanpaşa’daki dört bağımsız bölümün 35,2 milyon TL’ye alınmasına karar verildiği açıklandı.
AVGYO – Metrocity’de yer alan Metro Yatırım’ın aylık kira bedelinin 38.920 TL olarak belirlenmesine ve kira sözleşmesinin 1 yıl uzatılmasına karar verildiği açıklandı.
BRSAN – Şirketin 2024 yılı beklentileri aşağıdaki gibi açıklandı.

Borsa İstanbul (BIST) 100 endeksi, 4 Mart 2024 tarihinde günü %0,42 yükselişle 9.100,27 puandan tamamladı.

BRKVY – VBTS kapsamında şirket paylarına 3 Nisan’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 3 Nisan’a kadar uzatıldı.
BALAT – Berka Balata’nın sermayesinin 34 milyon TL’ye çıkarılmasının tamamlandığı, şirketin sermaye artırımına iştirak edemediği açıklandı.
BMSTL – Şirketin, ABD’de %100 bağlı ortaklık olacak şekilde yeni bir şirket kurulmasına karar verdiği açıklandı.
BNTAS – Şirketin yeni Ofset Baskı Hattı alınması amacıyla üretici Alman Koenig & Bauer MetalPrint firması ile görüşmelere başladığı açıklandı.
BIGCH – Şubat ayında 1 adet BigChef,1 adet NumNum mağazası açıldığı belirtildi.
DARDL – 180 gün vadeli 175 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
DAGI – İstanbul’da 1 mağazanın kapatıldığı açıklandı.
DESA – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 245 milyon TL’den 750 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.
EBEBK – Şubat ayında 4 mağaza açılıp, 1 mağaza kapandığı açıklandı.
EUYO – VBTS kapsamında şirket paylarına 3 Nisan’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.
EDATA & LMKDC & MOBTL – VBTS kapsamında şirket paylarına 3 Nisan’a kadar kredili işlem yasağı getirildi.
ESEN – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 200 milyon TL’den 3,0 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ ya başvuru yapıldığı açıklandı.
GARFA – 131 gün vadeli 140,2 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
GEDIK – 2023 yılı gerçekleşmeleri aşağıdaki gibi açıklandı.

Borsa İstanbul (BIST) 100 endeksi, 4 Mart 2024 tarihinde günü %0,42 yükselişle 9.100,27 puandan tamamladı.

GEREL – Şirketin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanan 84,5 milyon TL Yatırım Teşvik Belgesi kapsamında Zonguldak OSB’de mevcut üretim tesisine modernizasyon ve tevsi yatırım yapılmasına karar verildiği açıklandı.
GEREL – Şirket Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Kardeş tarafından 8.787.848 adet payın Yönetim Kurulu Başkanı Erkan İzgi’ye devredildiği açıklandı.
GEREL – Şirket tarafından G–Charge elektrikli araç şarj istasyonu ve ünitelerinin ve ilgili kablo ve parçalarının Teknosa Mağazaları’nda satışı ile ilgili olarak DD İnternet ve E-Ticaret Hizmetleri ile işbirliği ve satın alma sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
INFO – 98 gün vadeli 300 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
ISMEN – 94 gün vadeli 692,5 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
KONTR – Şirketin Enerjisa Enerji Üretim ile her iki şirketin öne çıkan kabiliyetlerini karşılıklı olarak kullanacakları bir mutabakat sözleşmesi imzaladığı açıklandı.
KONTR – Şirketin Enerjisa Enerji Üretim ile Ihlamur RES Projesi Kapsamında 154 kV Trafo Merkezi ve 75,6 MW RES Parkı Elektrik İşleri, Tasarım, Tedarik, Nakliye, Montaj, Devreye Alma işleri için 4,7 milyon dolarlık sözleşme imzaladığı açıklandı.
KZBGY – Marmaris'te bulunan Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort projesinde Şubat ayında 266,8 milyon TL ön satış cirosu elde edildiği açıklandı.
KTLEV – Şirket tarafından Şubat ayında 3,3 milyar TL tutarında yeni ev ve araç sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
KTLEV – Deprem nedeniyle zarar gören Kahramanmaraş şubesinin yeni adresinde faaliyete başlayacağı ve Türkiye geneli toplam şube sayısının 74’e ulaşacağı açıklandı.
LMKDC – Şirket tarafından Ergani Çimento Fabrikası’nın 2,5 milyar TL bedelle devralındığı açıklandı.
MEGMT – Şirket tarafından Tunceli’de yapılması planlanan GES projesi kapsamında çağrı mektubu almak için gerekli başvurunun yapıldığı açıklandı.
MOGAN – Şirket paylarının halka arzı kapsamında Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar’a tahsis edilen payların 1,47 katı talep geldiği açıklandı.
NATEN – Şirketin BOSSA ile 7,8 milyon dolar bedelli Anahtar Teslim Arazi Tipi Öztüketim GES kurulumu sözleşmesi imzaladığı açıklandı.
NATEN – Şirketin Oğuz Tekstil ile 13,0 milyon dolar bedelli Anahtar Teslim Arazi Tipi Öztüketim GES kurulumu sözleşmesi imzaladığı açıklandı.
PATEK – Şirket bağlı ortaklığı Titra’nın Ankara'nın Havacılık ve Uzay İhtisas Organize Sanayii Bölgesinde 6.221 m2’lik yer kiraladığı açıklandı.
SANFM – Şirket tarafından Ankara Sincan’da yeni şube açılmasına karar verildiği açıklandı.
SKYMD – 89 gün vadeli 73,7 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
SISE – Şirket tarafından Türkiye, İtalya ve Bulgaristan’da toplam kapasitesi 20 milyon m2’ye yaklaşan üç yeni kaplamalı cam hattı yatırımı kararını açıklarken, yatırımın 114 milyon dolar olduğu belirtildi.
THYAO – Şirket ile Hava-İş Sendikası arasında devam eden toplu iş sözleşmesi müzakere sürecinde mutabakat sağlanamadığı açıklandı.
TKFEN – Şirketin Balıkesir ilinde bulunan 9,6 MW kurulu güç ve 14,4 MW üretim lisansına sahip Babadağ Elektrik Üretim’in hisselerinin tamamını 17 milyon dolar bedelle satın alınmasına ilişkin pay alım satım sözleşmesi imzaladığı açıklandı.
TKFEN – Şirketin bağlı ortaklığı Toros Tarım’ın paylarının %70’ine sahip olduğu Gönen Yenilenebilir Enerji ile kalan %30’luk payın 1 milyon dolar bedel ile satın alınmasına yönelik pay devri sözleşmesi imzaladığı açıklandı.
QNBFB – 126 gün vadeli 506,4 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
QNBFB – Yurt dışında 277 gün vadeli 12,0 milyon sterlin tutarında bono ihraç edildi.
VAKBN – 91 gün vadeli 979 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

Kaynak İnfo Yatırım

Hibya Haber Ajansı

Kaynak: Hibya
Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar