Haber Hatay

BIST 100 Endeksi Güçlü Yükselişle Haftasonuna Giriyor!

BIST 100 endeksi, önceki günlerin zayıf seyrinin ardından dün bankacılık hisselerinin öncülüğünde %3.10 yükselişle 9079.67 seviyesinden kapandı.


Önceki günlerde yaşanan zayıf seyir sonrasında dün tepki alımları ivme kazandı ve BIST 100 endeksi günü %3.10 oranında güçlü yükseliş ile 9079.67 seviyesinden tamamladı.

Banka hisseleri öncülüğünde etkili olan alımlar ile toparlanan endeksin günlük ve saatlik grafiklerinde teknik göstergelerde tekrar güç kazanımı görüyoruz.

Ayrıca bir önceki gün 50 günlük ortalamanın üzerinde gerçekleşen kapanış sonrasında dünde 22 günlük ortalamanın aşılmış olması tepki hareketlerini desteklediği söyleyebiliriz.

Haftanın son işlem gününe pozitif başlamasını beklediğimiz endekste 9223 seviyesini ilk ara direnç olarak takip edeceğiz.

Bu seviyenin aşılması beklemekle birlikte 9223 direncinin kırılması sonrasında geçtiğimiz 2 haftada kar satışlarının geldiği noktalar olan direnç bandını hedefliyor olacağız. 9336-9368 direnç bandına kadar etkili olabilecek yükseliş sonrasında ise kar satışları görebiliriz.

Bu nedenle taşınan kısa vadeli pozisyonların 9368 direncine yaklaşılan hareketler sonrasında azaltılmasını uygun buluyoruz. Endekste 8917 seviyesini ise gün içi ilk destek noktası olarak verebiliriz

 

Kaynak: Hibya
Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar