Haber Hatay

İskenderun Gençlik Merkezi, Yaz Kurslarıyla Terapi Gibi Geliyor

Yaz aylarında gençlerin ve ailelerinin uğrak noktası olan İskenderun Gençlik Merkezinde mevsim kursları için start verildi.


On bir farklı dalda verilen kurslarla gençler yaz tatilini daha verimli ve keyifli değerlendirmeye çalışıyor.

Spordan eğlenceye pek çok farklı aktivitelerde alanlara sahip İskenderun Gençlik Merkezi, Kort Tenis, Voleybol, Futbol, Akıl ve Zeka Oyunları, Resim, Takı Tasarım, Kur’an-ı Kerim, Gitar, Bağlama, Piyano, Robotik Kodlama toplam 11 kursu ile gençlerin yaz tatilini güzel değerlendirmesine imkan sağlıyor.

Merkez, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı(T3)’nın Gençlik Merkezlerinde ortaklaşa gerçekleştirdiği DENEYAP Türkiye Atölyelerine deprem dolayısıyla ara verdiği eğitime tekrar Ağustos ayında başlayacak. Bu eğitimlere ek olarak Gençlik Merkezinde öğrenciler kütüphanede ders çalışma, futbol sahası ve spor salonu gibi imkanlardan da yaralanma fırsatı buluyor.

Günde yaklaşık 500-700 arası gencin çeşitli aktivitelerden faydalandığı İskenderun Gençlik Merkezi, bu olanakların dışında Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yürütmüş olduğu Gençlik Kampları projesi ile de gençleri her hafta farklı şehirlere yolluyor.

Gençlerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle tatillerini değerlendirmesini sağlamak ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak üzere farklı illerden gelen kampçılar ile bir kardeşlik ikliminde buluşmalarını amaçlayan merkezde, ayrıca depremin izlerini de bir nebze olsa unutturmak için faaliyetler de yapılıyor.

Konteyner Kentlerde gerek kurumlarında psiko-sosyal destek ekibi, gönüllü gençleri ve eğitmenleri ile farklı faaliyet ve programlar yapan İskenderun Gençlik Merkezi, yakın zamanda Japonya’dan gelen JICA Heyeti uzmanlarıyla gerçekleştirdikleri toplantılar sonucunda gençlere psiko-sosyal destek olarak yapılan projeleri arttırma kararı aldı. Bu karar doğrultusunda planlamalar yapmaya başladı.

İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin 6 Şubat’tan bugüne şüphesiz herkesin çok zor günler geçirdiğini, bu zor günlerin devam ettiğini hatırlatarak “Ama bizler gençlerimizin elini hiç bir zaman bırakmadık, yaşadığımız felakete rağmen ellerinden çalışma azmini bırakmayan gençlerimize her zaman destekçiyiz. İskenderun Gençlik Merkezi her yaz döneminde olduğu gibi bu yaz döneminde de gençlerimiz için en eğlenceli ve en eğitici kurslarımız ile yaza hızlı bir giriş yaptı. Spordan sanatsal alanlara kadar pek çok farklı alanda haftanın her günü gençlerimizle birlikte olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar