Haber Hatay

Yay Burcu Özellikleri

Gurup: Ateş

Yönetici Gezegen: Jüpiter

Renk: Eflatun

Uğurlu Taş: Topaz

Şanslı Gün: Perşembe

Anlaştığı Burçlar: Aslan, Koç, İkizler

Anlaşamadığı Burçlar: Oğlak, Yengeç

Olumlu Yönleri: Neşeli, canlı, hareketli, iyimser, iyiliksever, inançlı, bilge

Olumsuz Yönleri: Patavatsız, sınır tanımayan, özgürlüğüne düşkün, aşırı para harcamaya, yemeye, içmeye düşkün

Yay Burcu Genel Özellikleri

Ateş grubuna dahil Yay burçları pozitif enerjileri, neşeleri ve uyumlu yapılarıyla bilinirler. Yüksek enerjileri sayesinde her şeye yetişebilen bir burçtur. Öğrenmeyi, yeni kültürler tanımayı severler. Seyahat etmek onlar için olmazsa olmazlardandır. Girişkendirler, sosyalleşmeyi severler. En kötü zamanlarda bile hayatın iyimser tarafından bakmayı bilirler. Etrafındakilere de bu pozitiflikleriyle destek olurlar. Yay burcunun eğitime düşkünlüğü akademik seviyeyedir. Bazen üniversite okumak yetmez. Yüksek lisans, doktora hatta akademisyenlik onların hedeflerinde olabilir. Yurt dışıyla bağları olabilir. Hayatlarının bir döneminde yaşadıkları ülkeyi değiştirebilirler. Yetenekleri çok olan bu burcun spora karşı da oldukça yeteneği vardır. Sadece hayat biçimi olarak değil profesyonel olarak da spor yapmayı isteyebilirler. Burçların arasında en şanslı burç olarak ilan edilmişlerdir. Yöneticileri Jüpiter sayesinde en kötü zamanlarda bile bir destek bulabilirler. Arkadaş ortamlarında aranılan ve sevilen bir burçtur. Ortama girdiği anda neşeleriyle herkesin enerjisini yükseltirler. Her şeyden kolayca sıkılabilen bir yapıları vardır. Özgürlükçüdürler, kısıtlanmak istemezler. Anı yaşarlar, çok fazla ayrıntılara takılmazlar. Bu sebeple zaman zaman sorumluluk almadıkları için eleştirilirler. Düşünmeyi, araştırmayı severler. Felsefi yönleri vardır. Hayatı sorgulamayı severler. Kendileri iyimser bir karakterde oldukları için bu durum bazen her şeye kolayca kanmalarına neden olur.

İş hayatı ve Yay burcu

Keşfetmeyi ve yeni yerler görmeyi seven Yay burçları turizm sektöründe başarılı olabilirler. Öğrenme merakları sayesinde akademisyen olmayı tercih edebilirler. Diplomatik ilişkilerin hakim olduğu mevkilerde çalışabilirler. Hukuk alanında da yetenekleri vardır. Felsefe veya edebiyat öğretmenliği yapabilirler. Bilimle ilgili meslekler yine başarı getirecektir. Profesyonel sporcu olarak hayatlarını sürdürebilirler.

Sağlık ve Yay burcu

Ateşli hastalıklar görülebilir. Üst bacak kaslarında problemler yaşanabilir. Kalça bölgesi hassastır. Kaba etlerde, uyluklarda ve uyluk kemiğindeki sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Sinirlerde, kaslarda hassasiyet yaşanabilir. Sporcu sakatlıkları görülebilir. Yeni tatlara, güzel lezzetlere hayır diyemeyen Yay burcu kilo almaya başladıkça diğer sağlık problemleri de çıkabilir.

Yay burcu ünlüleri

Sultan II. Bayezid, Tarık Akan, Türkan Saylan, Ayşe Arman, Mehmet Ali Birand, Zeki Müren, Kemal Kılıçdaroğlu, Sertab Erener, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik, Gülşen Bubikoğlu, Steven Spielberg, Walt Disney, Winston Churchill, Ludwig van Beethoven, Mark Twain, Karim Benzema, Ryan Giggs, Micheal Owen, Xabi Alonso, David Villa, Stan Smith, Frank Sinatra, Pablo Escobar, Samuel L. Jackson, Brad Pitt, Bruce Lee, Jamie Foxx, Britney Spears, Woody Allen, Nicki Minaj, Jake Gyllenhaal, Taylor Swift, Scarlett Johansson, Ben Stiller, Ozzy Osbourne, Jay-Z, Christina Aguilera.

İlişkiler ve Yay burcu

Konu duygular olunca Yay burcunun değişken yapısı iyice ön plana çıkar. Anı yaşayan, hayatı ciddiye almayan bu burç ilişkide de ciddiyeti sevmeyebilir. Bir an sevebilen Yay burcu ilerleyen zamanlarda bir anda soğuyabilir. Neşeli, esprili ve kendine güvenen yapısıyla karşı tarafın her zaman ilgisini çekerler. Tatlı dilleriyle herkesin gönlünü kazanabilirler.

Yay Burcu Kadını

Sosyal yönü güçlü bu kadın önce her şeyi paylaşabileceği, aşıktan çok dostu olacak birini ister. Yakınlaştıkça, ortak zevklerinin olduğunu gördükçe karşı tarafa ısınmaya başlar. Karşı taraf onun düşüncelerine saygı gösterdikçe Yay kadını da kendini özgürce ifade edecektir. Kendini özgür hissedeceği biriyle evlenir. Bazen de yanlış seçimler yapabilir. Eğer bir Yay kadınının neşesini söndürecek, agresif ve kırıcı tavırlar sergilerseniz bu güçlü kadın sizi terk edecektir.

Yay Burcu Erkeği

Yay erkekleri sempatik, esprili tavırlarıyla çok kısa sürede ilgi çekebilirler. Her konu hakkında olan bilgiler sayesinde karşı tarafla kolayca iletişime geçebilirler. Çok yönlü olmaları monoton bir hayat yerine eğlenceli bir ilişki hayatı yaşatır. Kendini kısıtlayan veya kıskançlık yapan kişilerle evliliği düşünmez. Hayat boyu onun bağımsız karakterine saygı duyacak bir eş ister. Bunu hissettiğinde de evlenir. Eğer Yay erkeğinin hayatını sorgulamaya, sürekli eleştirmeye başlarsanız bir müddet sonra aranıza mesafe koymaya başlayacaktır.