Haber Hatay

İkizler Burcu Özellikleri

Gurup: Hava

Yönetici Gezegen: Merkür

Renk: Sarı, turuncu

Uğurlu Taş: Agat

Şanslı Gün: Çarşamba

Anlaştığı Burçlar: Terazi, Kova, Yay

Anlaşamadığı Burçlar: Oğlak, Yengeç, Boğa

Olumlu Yönleri: Meraklı, istekli, kıpır kıpır, zeki, akıllı, yetenekli, iletişimi güçlü, konuşmayı, yazmayı seven

Olumsuz Yönleri: Sıkılgan, dağınık, huzursuz, dengesiz, güven telkin etmeyen, yüzeysel

İkizler Burcu Genel Özellikleri

Hava grubuna ait olan İkizler burcu neşesiyle, pozitifliğiyle ve pratik zekasıyla bulunduğu çevrede tanınırlar. İletişim kurma becerileri gelişmiştir. Her zaman herkesle rahatça anlaşabilirler. Konuşarak, sempatik tavırlarıyla çözemeyecekleri sorun yoktur. Sosyal yönleri güçlüdür. Eğitime önem verirler. Yaşları kaç olursa olsun her zaman öğrenmeye meraklıdırlar. Bu sadece akademik anlamda değil hayata dair her şeyi bilmek isterler. Her konu hakkında bir miktar bilgileri vardır. Bulunduğu çevre ne kadar farklı olursa olsun mutlaka o ortamla ilgili konuşacak bilgiye sahiptirler. Kültür seviyeleri yüksektir. Kitaplara, yazmaya düşkündürler. Edebiyata ilgi duyarlar. El becerilerine çok yatkındırlar. Fikirlere önem verirler. Her zaman dostlarıyla düşüncelerini paylaşır, akıl danışmayı severler. Zekaları yüksek olduğu için zihinleri çoğu zaman karışıktır. Birçok düşünce saniyeler içerisinde akıllarından geçer. Bu durum da bu burcun karakteristik özelliği olan kararsızlık sorunlarını meydana getirir. Yeri geldiğinde kendi aldıkları kararları bile anında değiştirebilirler. Konuşmayı çok severler. Paradan çok insan ilişkilerine önem verirler. En büyük zenginlikleri etrafındaki insanlardır. Parayı bir şekilde kazanabileceklerini düşünürler. Belirli kalıplara göre yaşamayı sevmezler. Anı yaşamak, hayatın tadına varmak daha önemlidir. Etrafındakilere yardımcı olmayı severler. Bazen bu durum kendilerini arka plana atmalarına sebep olabilir. Değişken tavırları ve düşünceleri ile hayatlarında önemli kararlar almakta zorlanabilirler.

İş hayatı ve İkizler burcu

İletişim yönlerinin güçlü olmasıyla ve doğuştan gelen yetenekleriyle hemen hemen her işte çalışabilirler. Özellikle insan iletişiminin önde olduğu satış, pazarlama, reklam, dijital-sosyal medya, radyo, televizyon sektörleri onlar için uygundur. Gazetecilik ve öğretmenlik de enerjileri için uygundur. Ayrıca yazmaya karşı da yetenekleri vardır. Yazarlık İkizler burcu için idealdir. El becerilerinin de ön planda olması, ellerini kullandığı mesleklerde başarı getirecektir.

Sağlık ve İkizler burcu

Enerjisi yüksek ve hızlı hareket eden bir burç olduklarından sakarlıklara açıktırlar. Özellikle ellerini, kollarını sakatlamaya yatkın olabilirler. Akciğerleri de hassastır. Sinir sistemi rahatsızlıklarına yatkın olabilirler. İskelet kaslarına giden sinirlerin iletiminde sorunlar olabilir. Zihinlerinde çok düşündükleri için psikolojik rahatsızlıklar da baş gösterebilir. Akıllarında bazen her şeyi çok kurarlar. Damarlarına da dikkat etmelidirler.

İkizler burcu ünlüleri

Orhan Pamuk, Atilla İlhan, Çetin Altan, Zülfü Livaneli, Can Dündar, Adile Naşit, Nilüfer, Acun Ilıcalı, Kenan Doğulu, Gülşen, Sıla, Kenan İmirzalıoğlu, Fahriye Evcen, Mehmet Okur, Metin Hara, Che Guevara, John F. Kennedy, Donald Trump, Johnny Depp, Marilyn Monroe, Angelina Jolie, Rafael Nadal, Morgan Freeman, Mohamed Salah, Neil Patrick Harris, Paul McCartney, Lana Del Rey, Heidi Klum, Naomi Campbell, Clint Eastwood, Venus Williams, Robert Schumann, Micheal Platini, Lou Gehrig.

İlişkiler ve İkizler burcu

Hayata karşı her konudaki farklı yaklaşımları gibi gönül işlerinde de kendilerince bir tarzları vardır. Sabırsız ve hemen her şeyden sıkılabilen tavırları ilişkide de onları tutarsız hale getirebilir. Aşk, hayatlarındaki birinci öncelikleri olmamakla beraber kendi kültür ve zeka seviyelerine uygun biri karşılarına çıktıklarında bambaşka birine dönüşürler.

İkizler Burcu Kadını

Sempatik tavırlarıyla adeta karşı tarafı kendilerine çekerler. Tatlı dilleri, girişken yapılarıyla her zaman ilgi odağı olabilirler. Hemen romantik bir ilişki kurmak yerine önce arkadaş olmayı seçerler. Karşısındakiyle önce sosyal olarak anlaşabiliyorlar mı, beraber ortak zaman geçirebilecekleri yönleri var mı bunu test ederler. Süslü aşk cümleleri onları etkilemez. Bilgi birikimine sahip, entelektüel yönü olan kişiler onları etkiler. Eğer İkizler burcu kadının ilgi alanlarına ve zevklerine önem vermeyip, kendi bildiklerinizi yaptırtmak isterseniz bu özgür ruhlu kadını kaçırabilirsiniz.

İkizler Burcu Erkeği

Çok yönlü olan İkizler erkeği aşka bazen zamanını ayırmayabilir. İşi, eğitimi veya herhangi bir uğraşı bazen öne çıkabilir. Esprili olmaları karşı tarafın ilgisini çeker. Maceracı yapılarından dolayı hemen sabit bir ilişki kurmakta zorlanabilirler. Karşısındaki kişiyi tamamen tanımadan duygularını belli etmeyebilir. Romantik bir erkek olması zordur. Eğer bir İkizler erkeğiyle beraberseniz hayatta diğer önem verdiği konulara ve işine saygı duymaz, kendinizi sürekli ön plana atarsanız onu kaybedebilirsiniz.