Haber Hatay

Bayram Dönüş Yolculuğunda Dikkat! 6 Günde 48 Can Kaybı, 6 Bin Yaralı!

Bayram dönüş yolculuğunda trafik kazaları can almaya devam ediyor! Son 24 saatte 635 kaza meydana gelirken, 391 bin araç denetlendi.


Bayram tatilinin 6. günü 11 Nisan 2024 Perşembe gününde; 635 trafik kazası meydana geldi. 391 bin 472 araç denetlendi. 23 bin 813 araca hız ve radar işlemi, 23 bin 886 araca ise diğer işlemler yapıldı.

Bakan Yerlikaya, bayram tatilinin ilk 6 gününde toplam; (Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe)  3 bin 706 trafik kazası meydana geldiğini 48 vatandaşın da hayatını kaybettiğini duyurdu. Yerlikaya, "6 bin 184 vatandaşımız yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum." dedi.

Vatandaşları trafik kurallarına uymaya davet eden Yerlikaya, "Bayram tatili için memleketimizin çeşitli illerine giden vatandaşlarımızın geri dönüş yolculukları başladı. Bugün trafik yoğunluğu tekrar artıyor. Lütfen aşırı hız yapmayalım.  Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim." ifadesini kullandı.

Kaynak: Hibya
Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar